iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Po "pijaku" uciekał motorowerem przed policjantami

2020-05-22 08:05:00

Pięć lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu motorowerzyście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Mężczyzna wykazał się całkowitym lekceważeniem przepisów oraz brakiem wyobraźni. Wsiadł za kierownicę, choć wcześniej spożywał alkohol.

Policjanci drogówki patrolujący rejon miasta Kalisza, zauważyli motorowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Policjanci natychmiast włączyli sygnalizację świetlną oraz dźwiękową i nakazali kierowcy zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą jednośladu, pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy, nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie – dodał gazu i zaczął uciekać.
 
Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Motorowerzysta kontynuując ucieczkę zajeżdżał drogę policjantom, aby utrudnić im manewr wyprzedzenia. Ostatecznie wjechał w drogę gruntową, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i był zmuszony gwałtownie zahamować. Ta chwila umożliwiła funkcjonariuszom zatrzymanie uciekiniera.
 
Okazało się, że lekkomyślnym kierowcą był 28-letni mieszkaniec Kalisza. Uciekał bo bał się konsekwencji wynikających z wcześniejszego spożywania alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Materiały w powyższej sprawie trafią wkrótce do Sądu, który zadecyduje o wysokości kary oraz terminie odzyskania uprawnień przez kierującego.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl