iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Podpisano pierwsze umowy najmu w ramach programu „Kalisz dla Młodych”

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - KPM

Zakończyła się pierwsza edycja programu „Kalisz dla Młodych”, w ramach którego młodzi studenci i absolwenci uczelni mogą wnioskować o przydział mieszkań z zasobu miasta. Podpisano pierwsze umowy najmu.

W pierwszej edycji programu do Urzędu Miasta za pośrednictwem uczelni wpłynęło 13 wniosków o przydział lokalu mieszkalnego.

Po ich rozpatrzeniu przez komisję przydział mieszkania otrzymali: jeden absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz jeden absolwent i czworo studentów Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Dziś podpisali umowy najmu w obecności prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydenta Mateusza Podsadnego, radnego Artura Kijewskiego, a także przedstawicieli Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu oraz Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

– Dla osób młodych wynajęcie lub zakup mieszkania na wolnym rynku i skorzystanie z kredytu są często niemożliwe. Oczywiście sprawdzaliśmy, czy te osoby będą w stanie opłacić czynsz. Spełnili te wymagania i są studentami bądź absolwentami kaliskich uczelni. W wyniku programu pozyskaliśmy również nowych mieszkańców Kalisza, ponieważ dwie osoby przeprowadziły się do naszego miasta z innych miejscowości powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Jednym z pomysłodawców programu był Artur Kijewski, radny Rady Miasta Kalisza, przewodniczący Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej.

– Możemy dziś sfinalizować pierwsze założenia projektu, którego inicjatorem był nasz klub. Podziwiam studentów i absolwentów, którzy wykazują takie samozaparcie, chcą tutaj realizować karierę zawodową, uczyć się, studiować. Życzę sobie, by w przyszłości było jak najwięcej tych lokali. Część z państwa będzie mieszkać na terenie śródmieścia, więc jest podmiotem tej najważniejszej rewitalizacji w naszym mieście, czyli społecznej. To właściwy kierunek – podkreślił radny Artur Kijewski.

Przygotowanie mieszkań w ramach pilotażowego programu nadzorował wiceprezydent Mateusz Podsadny.
– To kolejna bardzo dobra inicjatywa. To niezwykle budujące, kiedy idę z młodymi ludźmi, żeby pokazać im ich własne „M” i oni cieszą się, że będą mogli mieszkać w Kaliszu. Dodam, że wszystkie osoby otrzymały mieszkania zgodnie ze swoimi preferencjami – powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Następne lokale z miejskiego zasobu są już typowane do kolejnej edycji programu. Nabór będzie prowadzony jeszcze w tym roku.

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU