iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

"Podpisz się jak..." czyli przegląd sygnatur osób związanych z Kaliszem

Jakim charakterem pisma sygnował listy książę Józef Zajączek - Pan na Opatówku? Czy Zdzisława Sośnicka trzymała się linii? W jaki sposób uczynić autograf nośnikiem własnej tożsamości? Czy akademickość cyrylicy Pawła Rybnikowa to kwestia wyłącznie właściwych, powtarzalnych proporcji minuskuł do majuskuł? Na te pytania odpowiada wystawa, którą oglądać można w bibliotece przy ul. Krótkiej.

Przegląd sygnatur osób związanych z Kaliszem z tytułu narodzin bądź mniej lub bardziej świadomego wyboru to zasadnicze zagadnienie towarzyszące wystawie "Podpisz się jak..." prezentowanej w Filii nr 3 MBP w Kaliszu. Zaplanowana od marca do czerwca 2023 roku ekspozycja jest w istocie rzeczy translokacją bibliotecznego vloga Mateusza Halaka powstałego w 2020 roku, a poświęconego stylometrii pisma.

- W galerii kolejnych znanych, szanowanych, popularnych i kontrowersyjnych sygnatur kaliskich przyglądamy się ich cechom charakterystycznym i wywodowi stylistycznemu, przy okazji przybliżając sylwetki ich właścicieli. Z pomocą parafrazy "do zapisania jeden krok" zapraszamy do wpisania się na tablicę "kaliskich po(d)pisów", która jest częścią ekspozycji - zaprasza Filia nr 3 MBP w Kaliszu.

Autorami wystawy są Gabriela Jaśkiewicz i Mateusz Halak.

Jej otwarcie, oczywiście połączone z kuratorskim oprowadzeniem, zaplanowane jest na czwartek, 9 marca, na godzinę 17.00.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU