iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Z policji

Podsumowanie akcji ZNICZ 2021 w powiecie kaliskim. Były wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy

2021-11-03 13:26:04

Zdjęcie: KMP Kalisz
Od 29 października do 2 listopada trwała policyjna akcja ZNICZ 2021, w której uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. Policjantów podczas akcji wspierali również strażnicy miejscy. W ciągu tych pięciu dni na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do trzech wypadków oraz 37 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również sześć osób, które wsiadły za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu.

Na terenie miasta i powiatu kaliskiego czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez strażników miejskich. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na naszych drogach doszło do 37 kolizji oraz 3 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosły 3 osoby.

Mimo licznych apeli o trzeźwość za kierownicą, policjanci zatrzymali 6 kierowców którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Do wielu zdarzeń drogowych doszło z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Trudności przysporzyła także zmienna aura. Słoneczne i ciepłe dni uśpiły czujność niektórych kierowców, którzy we wtorkowy, deszczowy poranek zapomnieli ściągnąć nogi z gazu. W trakcie akcji "Znicz" aż, 7 kierowców w rażący sposób przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali im dokumenty prawa jazdy. Po raz kolejny będą mogli wsiąść za kierownicę dopiero za 3 miesiące.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez strażników miejscach kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzali groby bliskich.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: KMP Kalisz


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl