iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Podsumowano konkurs "Wolność bez nałogów"

Zdjęcie: KMP Kalisz

Podsumowano XXIII edycję konkursu "Wolność bez nałogów". Od samego początku projekt ten współtworzą Młodzieżowy Dom Kultury i Miasto Kalisz, którym od wielu już lat partnerują Galeria Szatnia MDK oraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu. W tegorocznej edycji przyznano 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień.

Profilaktyka uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia, to tematyka realizowana przez wiele instytucji i podmiotów na terenie naszego miasta. W działania te aktywnie zaangażowani są również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Jednym z takich przedsięwzięć jest konkurs pod hasłem "Wolność bez nałogów". Projekt ten adresowany jest do dzieci i młodzieży młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich, a także wychowanków placówek oświatowo-wychowawczych, kulturalnych, świetlic socjoterapeutycznych i warsztatów zajęciowych.

W tegorocznej, XXIII edycji konkursu tradycyjnie zachęcaliśmy dzieci do wykonania prac promujących zdrowy styl życia, a młodzież do wykonania plakatów zachęcających do zachowań wolnych od uzależnień - tych tradycyjnych od tytoniu, alkoholu, narkotyków, ale także behawioralnych: od Internetu, zakupów, gier komputerowych, hazardu, urządzeń elektronicznych czy wreszcie od mediów społecznościowych.

Wszystkie nadesłane prace wykonane były z dużą starannością i zaangażowaniem. Jury konkursowe, miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ze względu na wysoki poziom przygotowanych plakatów. Ostatecznie przyznano 15 nagród, w tym pierwszą nagrodę oraz dwie drugie nagrody ex aequo i dodatkowo 26 wyróżnień. Nagrodzono osoby, które najciekawiej połączyły w swoich pracach walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie, zorganizowanej w Galerii „Szatnia” MDK.

Pamiątkowe dyplomy i upominki podczas wernisażu laureatom wręczyli: Janusz Sibiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza, Beata Paszak – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, st. asp. Marlena Potasińska oraz mł. asp. Agnieszka Olejnik–Mucha reprezentujące Wydział Prewencji i Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu.

Organizatorzy podczas wręczania nagród podziękowali także nauczycielom - opiekunom artystycznym laureatów za ich zaangażowanie w działalność profilaktyczną i promocję zdrowego stylu życia.

Źródło: KMP Kalisz






Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU