iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Podsumowano tegoroczną kwestę

Zdjęcie: Magdalena Furmaniak - KPM

23 614,19 złotych - to kwota, którą udało się zebrać podczas tegorocznej, 22. Kwesty na ratowanie zabytkowych cmentarzy przy Rogatce w Kaliszu. Organizatorzy i kwestujący podsumowali kolejną edycję akcji.

Kwestujący zbierali pieniądze na dwóch cmentarzach: komunalnym przy ul. Poznańskiej oraz rzymskokatolickim tzw. Miejskim przy ul. Górnośląskiej. To była kolejna rekordowa akcja - w tym roku udało się uzbierać 23 614,19 złotych. Uzyskane środki pozwolą w przyszłym roku dokończyć prace remontowe i konserwatorskie grobowca rodzin Thanów i Hintzów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim oraz rozpocząć konserwację nagrobka Marii ze Świtalskich Czarnieckiej (1875-1913) na rzymskokatolickiej nekropolii.

W Akceleratorze Kultury odbyło się podsumowanie tegorocznej kwesty. Spotkanie było tradycyjnie okazją do podziękowań dla organizatorów i kwestujących, którzy otrzymali pamiątkowe listy oraz upominki książkowe.

Zebrani w Akceleratorze obejrzeli także kolejny odcinek cyklu "Kaliskie ogrody pamięci". Tym razem twórcy serii, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, przygotowali dokument o cmentarzu ewangelickim przy Rogatce.

Źródło: kalisz.pl/WKST

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU