iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Pół wieku na rzecz rozwoju czytelnictwa i kultury

2021-05-13 13:05:00

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka świętowała "Złote Gody". Przez ostatnich 50 lat placówka aktywnie wpisała się w działania na rzecz m.in. rozwoju i propagowania czytelnictwa oraz promocji szeroko pojętego życia kulturalnego. Jubileusz książnicy wpisał się w ogólnopolski Tydzień Bibliotek i z tej okazji powstała plenerowa wystawa „Złote gody – 50 lat minęło w Filii nr 2”, którą przygotował Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej.

- To mała filia, ale o bardzo dużych możliwościach. Często tak się zdarza, że pewne niedostatki są po prostu ideorodne i pobudzają kreatywność. A zatem z jednej strony Filia nr 2 to bardzo popularna placówka, z której chętnie korzystają czytelnicy. To filia osadzona na osiedlu, nieopodal szkoły, na trasie do sklepu czy na pocztę. Z drugiej strony Filia starała się i stara korzystać z innych przestrzeni, aby organizować imprezy kulturalne. Takim naturalnym partnerem stał się klub KSM, z którym kiedyś biblioteka miała wspólną klatkę schodową. Ileż spotkań tam się odbyło, zarówno z kaliskim pisarzami, jak i gośćmi przyjezdnymi, takimi jak Stanisław Grochowiak, Janusz Domagalik czy Nikos Chadzinikolau - wspominał Robert Kuciński, dyrektor MBP.

I zaraz dodał. - Ogromna moc tej placówki płynie oczywiście od ludzi, którzy tutaj pracowali. Przez pięć dekad było ich naprawdę sporo. Najdłużej, bo 32 lata, filią kierowała pani Teresa Kuras, a od 5 lat Małgorzata Matczak. Na co dzień Filia nr 2 to troje przemiłych bibliotekarzy, którzy służą informacją i poradą, bo wiedzą i pamiętają, kto co czyta na całym tym osiedlu, a od święta to generator wielu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych - podkreślał szef miejskiej biblioteki.

W obchodach jubileuszu uczestniczyli m.in. naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM Kalisza   - Grażyna Dziedziak, prezes Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Włodzimierz Karpała, byli dyrektorzy Miejskiej Biblioteki Publicznej - Janina Patysiak i Adam Borowiak, nauczyciele i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki w Kaliszu, dyrektor MBP - Robert Kuciński, a także bibliotekarze i czytelnicy.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl