iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Dobrzeckiej w Kaliszu. Przechodząca przez jezdnię 57-letnia kobieta została potrącona przez przejeżdżający samochód osobowy.

Do zdarzenia doszło 17 października w godzinach porannych. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący peugeotem 71-letni mężczyzna wykonując manewr skrętu w prawo z ul. Al. Wojska Polskiego w ul. Dobrzecką, potrącił kobietę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 57-latka z obrażeniami została przetransportowana do szpitala - informują mundurowi. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

- Jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest bardzo ograniczona. Deszcz, mgła oraz szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają jazdę. Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość jest bezpieczna. Kierowca powinien pamiętać, że mokra nawierzchnia drogi uniemożliwi mu skuteczne zatrzymanie pojazdu przed pieszym, a gdy dodatkowo prędkość jazdy będzie niedostosowana do panujących warunków atmosferycznych, zdecydowanie wydłuży to drogę hamowania samochodu. Apelujemy do kierowców, aby dostosowali prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu, a w rejonie przejść dla pieszych ściągnąć nogę z gazu - zwracają uwagę kaliscy policjanci.

- Prośbę o rozwagę kierujemy także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o odblaskach. Mimo, iż przepisy nie nakładają na nas obowiązku używania odblasków w terenie zabudowanym, powinniśmy mieć świadomość, że te małe błyszczące elementy mogą uratować nam życie!

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU