iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Policjanci badali trzeźwość kierowców

Alkohol, brawura za kierownicą, przecenianie własnych umiejętności oraz lekkomyślność uczestników ruchu drogowego, są przyczyną wielu tragedii na drogach. W minionym tygodniu kaliscy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość”.

 

- Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu osób kierujących po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń, do których dochodzi z ich udziałem. Przez kilka godzin policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach miasta i powiatu kaliskiego. Zbadano ponad 930 kierowców. Okazało się, że dwóch z nich wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości - podają mundurowi.

Pierwszym z nich był 48-letni mieszkaniec Kalisza, zatrzymany do kontroli w gminie Godziesze Wielkie. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata w stanie nietrzeźwości i wyruszył w trasę. Badanie wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 37-latek kierujący citroenem. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z jadącą przed nim skodą, za kierownicą której siedział 25-letni mężczyzna. Skoda w wyniku tego zdarzenia dachowała na poboczu drogi. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii i nikt z uczestników kolizji nie doznał poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie 37-letniego sprawcy kolizji.

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. O tym na jak długo zadecyduje sąd.

- O tym, jak duże zagrożenie na drodze stanowią pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Kolejny raz apelujemy do wszystkich o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Reagujmy przed, a nie po tym, jak dojdzie do nieszczęścia. Nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i utratę tego, co najważniejsze, czyli życia - apelują kaliscy policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU