iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Policjanci, strażacy i ratownicy wodni nad zalewem Szałe

Zdjęcie: KMP Kalisz

Policjanci, strażacy i ratownicy wodni spotkali się nad zalewem Szałe, aby wspólnie przeprowadzić ćwiczenia z zakresu szeroko pojętego ratownictwa na obszarach wodnych. Tego typu działania pomagają również wypracować wspólne procedury, które na pewno przełożą się na lepsze funkcjonowanie w przypadku ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Podczas ćwiczeń symulowano m.in. ratowanie tonącego z podejrzeniem urazu kręgosłupa, osoby, która wypadła z łodzi, a także nieprzytomnego mężczyzny, który znajdował się na rowerku wodnym.

- Dużą uwagę zwrócono na techniki postępowania z poszkodowanym w wodzie, jego prawidłowe zabezpieczenie, wynoszenie, holowanie, podpływanie do tonącego, jak i udzielania pomocy medycznej. Szkolenie to miało nie tylko na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą i na wodzie, ale przede wszystkim wzmocnienie współpracy pomiędzy policją, ratownikami WOPR-u oraz strażakami - informują kaliscy mundurowi.

Oprócz przećwiczenia odpowiednich scenariuszy, założeń i technik funkcjonariusze mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie działań na wodzie.

- Dodać należy również że pomimo apeli nadal dochodzi do utonięć, na terenie całego kraju do dnia 11 lipca br. odnotowano 111 przypadków.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU