iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Policjanci ujawnili blisko 150 różnego rodzaju wykroczeń

Zdjęcie: KMP Kalisz

W miniony czwartek kaliscy policjanci, przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji zwracali szczególną uwagę nie tylko na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych, ale także przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych.

- W ramach akcji policjanci skupili się nie tylko na przestrzeganiu przepisów drogowych przez pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy narażeni są na największe niebezpieczeństwo w przypadku zdarzenia z drogowego, ale również sprawdzili, to czy kierowcy zachowują szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych - wyjaśniają mundurowi.

Policjanci nadzorem objęli miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 148 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych jak i kierujących pojazdami. Najwięcej spośród ujawnionych wykroczeń, bo aż 63 popełnili piesi, którzy łamali przepisy drogowe związane z nieprawidłowym przejściem przez jezdnię.

- Ponadto w trakcie działań policjanci odnotowali 25 wykroczeń dotyczących kierowców pojazdów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych, 8 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 11 wykroczeń dotyczących rowerzystów, którzy nieprawidłowo poruszali się po chodniku lub przejściu dla pieszych - podają policjanci.

- W wyniku ujawnionych naruszeń funkcjonariusze stosowali pouczenia bądź nakładali mandaty karne. Podczas działań policjanci przypominali o obowiązkach, które spoczywają na pieszych i rowerzystach, jako uczestnikach ruchu drogowego, zwracając uwagę na fakt, iż regulacje dotyczące kierowców nie zwalniają pieszych z zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU