iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Policjanci z drogówki najpierw zatrzymali nietrzeźwego 29-latka, a po chwili jego "wstawionego" ojca...

Policjanci z drogówki w ciągu zaledwie 10 minut wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzewnych kierowców. Okazało się, że to ojciec i syn.

Kaliscy policjanci na ternie miasta zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 29-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Chwilę później na tej samej ulicy policjanci kontrolujący forda, zauważyli wyjeżdżającego z terenu jednej z prywatnych posesji kierowcę busa. Widząc manewry kierowcy, policjanci postanowili zareagować i skontrolować kierującego. W trakcie kontroli okazało się, że 50-latek siedzący za kierownicą busa miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że to ojciec zatrzymanego chwilę 29-latka.

Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych - wyjaśniają kaliscy mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU