iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Polonia Oslo najlepsza w Kaliszu

Sportową rywalizację w Siatkarskich Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych w Kaliszu wygrał zespół Polonia Oslo Volleyball Klubb.

W rozgrywanej w sobotę fazie medalowej mistrzostw znalazły się zespoły z Austrii, Litwy, Norwegii oraz łączony zespół Polonia Mix. Niesamowicie emocjonujący był zwłaszcza pierwszy mecz. Młody zespół Sokoła Soleczniki prowadzony przez trenera Andreja Wieckiewicza poszedł na wymianę ciosów z nieco bardziej doświadczonym zespołem Polonii Austria. Polacy z Litwy prezentowali bardzo dobre umiejętności, ale też mimo nastoletniego wieku świetnie radzili sobie z nerwami i presją w końcówkach setów. Ostatecznie obie partie wygrali 25-23 meldując się w finale. Drugi półfinał miał zdecydowanego faworyta w postaci Polonii Oslo, która z zadania wywiązała się w świetnym stylu, pewnie pokonując rywali.

O ile w półfinale siatkarze Sokoła Soleczniki kontrolowali nerwy dobrze rozgrywając końcówki, o tyle pojedynek o tytuł pierwszego, historycznego Siatkarskiego Mistrza Europy Drużyn Polonijnych zaczęli źle. Kilka błędów, stres, ale też dobra forma rywali doprowadziła do prowadzenia Polonii Oslo 7-0. Z biegiem czasu Sokół odnalazł rytm i podejmował walkę, ale sytuację na parkiecie kontrolował zespół z Norwegii wygrywając 3-0. 

 

Klasyfikacja końcowa Siatkarskich Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych „Polonia Euro Volley 2022”

1. Norwegia (Polonia Oslo Volleyball Klubb)

2. Litwa (TG Sokół Soleczniki)

3. Austria (SSIPPA - Polonia Austria)

4. Polonia Mix

5. Zza Bugu

6. Kresy

7. Belgia (Polonia Volley Antwerpia)

8. Francja (Team Polonia France Sport)

 

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU