iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Polowali na piratów drogowych

2021-03-30 15:03:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
73 wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości oraz 7 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego ujawnili policjanci z Grupy "SPEED" podczas ośmiogodzinnej, wspólnej akcji wielkopolskich policjantów na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Dodatkowo w trzech przypadkach, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom, którzy będą mogli je odzyskać dopiero za 3 miesiące. W sumie mundurowi z "drogówki" skontrolowali 87 pojazdów.

-  Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze - wskazują policjanci.

Dlatego by przywołać piratów drogowych do porządku powołana do życia została Grupa "SPEED", w skład której wchodzą najlepsi i najbardziej doświadczeni policjanci "drogówki" z terenu Wielkopolski, wyposażeni w sprzęt do walki z nimi. W Kaliszu, poza miejscowymi policjantami, w przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Ostrowa Wlkp., Pleszewa, Kępna, Ostrzeszowa i Krotoszyna.

- Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym te wyposażone wideorejestratory.  Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - wyjaśniają mundurowi.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl