iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Tenis ziemny

Polska lepsza od Hongkongu

2020-03-09 08:03:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk
Reprezentacja Polski pokonała swoich rywali z Hongkongu w pojedynku tenisowym w ramach Pucharu Davisa. Mecze rozegrano w hali Kalisz Arena.

Pierwszy dzień zmagań sportowców to rywalizacja singlistów. W premierowym meczu Kacper Żuk zmierzył się z Ching Lamem. Polak, mimo początkowych kłopotów, wygrał 6:2, 6:1 i wyprowadził Polskę na prowadzenie. Jako kolejni na kort wyszli powracający do wielkiego tenisa Jerzy Janowicz oraz Pak Long Yeung. Ich mecz był o wiele bardziej wyrównany. W pierwszym secie minimalnie lepszy był reprezentant Hongkongu, ale Janowicz wygrał dwa kolejne i cały mecz.

Sobota należała do deblistów. Szymon Walków i Jan Zieliński zmierzyli się z  Ching Lamem i Pak Long Yeungiem. Polacy, po zaciętym meczu, zwyciężyli 6:3, 6:7 (6-8), 6:3, pieczętując tym samym ogólne zwycięstwo biało-czerwonych. Chociaż mecz był już rozstrzygnięty, kapitanowie postanowili dać szansę sprawdzenia się młodym zawodnikom. W czwartym pojedynku, który nie miał już wpływu na rezultat końcowy, szesnastoletni Maks Kaśnikowski pokonał dziewiętnastolatka, Wai Yu Kaia.

Wygrana Polski z Hongkongiem dała naszej reprezentacji przepustkę do gry w Grupie Światowej II już we wrześniu i możliwość walki o awans do przyszłorocznych baraży o miejsce w Grupie Światowej I - bezpośrednim zapleczu elity, walczącej o ostateczne zwycięstwo w Pucharze Davisa.

 

 Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl