iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Pomagamy Grzegorzowi. Potrzebny jest mu samochód dostosowany do jego niepełnosprawności

W 2005 roku Grzegorz uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał nieodwracalnego paraliżu rąk i nóg. Od tego czasu porusza się na wózku. Ruszyła zbiórka na zakup samochodu przystosowanego do jego niepełnosprawności. Pomożecie?

Grzegorz ma 38 lat i mieszka w Roszkach, wsi oddalonej o kilkanaście kilometrów od Krotoszyna. Ma czterokończynowe porażenie, które jest nieodwracalne. Potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach, takich jak ubranie się, jedzenie. Porusza się na wózku elektrycznym. Niestety każdy wyjazd z domu do lekarza czy na badania wiąże się z kosztami wynajmu specjalistycznego pojazdu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. A te są niemałe. Kontakt z drugim człowiekiem, opuszczenie czterech ścian są ważne dla każdego, jednak brak takiego samochodu utrudnia Grzegorzowi także kontakt z innymi ludźmi. Grzegorz, jak każdy ma marzenia - odwiedzać piękne miejsca w kraju, spotykać się z ludźmi, czy chociażby dojechać do pobliskich miejscowości.

 

- Mieszkam w małej miejscowości – wiosce Roszki. Jeżdżę na wózku elektrycznym i każdy wyjazd mój do lekarza bądź w inne miejsce wiąże się z wynajęciem odpłatnie busa przystosowanego do osoby z niepełnosprawnością, co wiąże się z dużymi kosztami. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, w uzbieraniu środków na zakup auta dostosowanego do mojej niepełnosprawności, by moja rodzina mogła zapewnić mi jakikolwiek transport. Wymagam nie tylko rehabilitacji, ale też wyjazdów do lekarzy i specjalistycznych badań. Jestem osobą młodą, mężczyzną, który czuje i myśli jak inni. Mam potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, spotkań towarzyskich i rodzinnych. Marzę o tym, bym mógł w nich  uczestniczyć i mieć możliwość dojechać do pobliskich miejscowości. Chciałbym zobaczyć piękne miejsca w Polsce i móc odkrywać miejsca, które dla innych są na co dzień dostępne. To tylko tyle i aż tyle – funkcjonować w społeczeństwie. Za każdą symboliczną wpłatę, udostępnienie zrzutki będę bardzo wdzięczny - pisze Grzegorz na stronie zrzutki.

 

Na stronie zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Pomóc może każda, nawet niewielka suma pieniędzy. Jeśli nie możesz wspomóc Grzegorza finansowo, przekaż informację o zbiórce, aby jak najwięcej osób się o nie dowiedziało. Poniżej zamieszczamy link do zbiórki:

 

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOKU