iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Pomagamy Tomkowi!

2019-05-17 12:05:00
Tomek urodził się w 2012 r. W styczniu tego roku został zdiagnozowany jako dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym. Następstwem choroby jest deformacja kończyny dolnej prawej i poważnie opóźnienie rozwoju mowy, a właściwie jej brak.

Tomek mieszka w Trzebieniach w powiecie kaliskim. Nie biega, chociaż bardzo by chciał i kłócić się też o nic nie będzie, bo jego mowa jest w pełni zrozumiała jedynie dla rodziców. Kłopoty Tomka wynikają z jego choroby. Na mózgowe porażenie dziecięce cierpi od urodzenia. Nie od razu zdiagnozowano, co dziecku dolega. Gołym okiem widać było zdeformowanie prawej nóżki i dysfunkcje ruchu, ale dopiero gdy pojawiły się objawy neurologiczne ustalono ich przyczynę - porażenie mózgowe.

Choroba odebrała mu beztroskie dzieciństwo, ale nie odebrała nadziei na lepsze jutro. Mimo wszystko Tomuś jest cudownym, uroczym i pogodnym chłopcem – ćwiczy, próbuje nowości i nie poddaje się – to jego determinacja dodaje nam sił i uczy pokory.

Szansą na jego lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie jest rehabilitacja ruchowa i logopedyczna. Są to turnusy rehabilitacyjne, rehabilitacja w miejscu zamieszkania, hipoterapia, rehabilitacja pedagogiczna z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i zabiegi ogólnorozwojowe.

 

Marzeniem rodziców jest zapewnić Tomusiowi profesjonalną rehabilitację, aby mógł pewnie stanąć na nogi. Jest to proces długotrwały i wymagający dużych nakładów finansowych. Choroba dziecka uniemożliwiła jednemu z nich podjęcie pracy, a z jednej pensji nie ma szans na zapewnienie dziecku odpowiedniej terapii i rehabilitacji.

Tylko intensywna i specjalistyczna rehabilitacja jest w stanie przywrócić chłopcu pełną sprawność ruchową i intelektualną. To da mu możliwość samodzielności i niezależności w przyszłości. Najpilniejszy wydatek z tym związany, to koszty zajęć rehabilitacji ruchowej i logopedycznej wysokości 1200 – 1500 zł/mc oraz koszt turnusu rehabilitacyjnego ok. 4 500.

Brak pieniędzy, oraz dramatyczne warunki bytowe w jakich żyjemy (jeden malutki pokój przy rodzinie męża, będący równocześnie kuchnią, salonem, pokojem dziecięcym dla dwojga małych dzieci i salką do rehabilitacji) ograniczają postępy w rehabilitacji naszego dziecka.

 

Wszystkie osoby i instytucje, które zechcą pomóc Tomkowi proszone są o przekazywanie darowizn na konto Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie – organizacji pożytku publicznego w Banku Millennium nr: 

05 1160 2202 0000 0000 6763 3382
 

 

Zbiórka dla Tomka dostępna jest także poniżej:

 

 

 


Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOKU