iKalisz.pl reklamy
Wszystkich Świętych

Pomoc dla kaliskich seniorów w uporządkowaniu grobów i w przemieszczaniu się po cmentarzu komunalnym

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - KPM

Podobnie jak w latach ubiegłych kaliscy seniorzy będą mogli skorzystać z usługi bezpłatnego uporządkowania grobów ich bliskich na cmentarzu komunalnym. Ponadto na terenie cmentarza komunalnego będą mogli przemieścić się meleksem, co ułatwi dotarcie w okolice kaplicy.

To wsparcie dla osób, które ukończyły 80 lat i mieszkają samotnie lub razem z osobą niepełnosprawną albo niesamodzielną.

- Usługa jest całkowicie darmowa, seniorzy nie ponoszą za nią żadnych opłat. Osoba sprzątająca może umyć tablicę, płytę nagrobka oraz krzyż, może zdjąć wypalone znicze i, w zależności od uzgodnień z seniorem, wyrzucić je na śmietnik albo zostawić przed nagrobkiem - tłumaczy wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek.

Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy, powinny zadzwonić do Biura Cmentarza Komunalnego – tel. 62 767 16 80 w terminie od 20 do 27 października.

Kolejnym udogodnieniem dla seniorów będą przejazdy na terenie nekropolii. Starsi kaliszanie, którzy od 30 października do 1 listopada dotrą na cmentarz komunalny, będą mogli pokonać główną aleję meleksem. Pojazd będzie kursował od bramy głównej w stronę kaplicy i dalej prosto, w godz. 8.00 - 16.00.

 

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU