iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Ponad 2,5 promila alkoholu i jechał bez włączonych świateł mijania

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29-latka, który jechał samochodem bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli drogowej policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Ich przepuszczenia okazały się słuszne.

- Policjanci są konsekwentni w eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, dlatego codziennie przeprowadzają kontrole w tym zakresie. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy przekonał się o tym kierowca seata zatrzymany do kontroli w poniedziałek wieczorem na terenie Kalisza - informują mundurowi.

Funkcjonariusze z drogówki patrolujący ulice zauważyli pojazd, którego kierowca jechał bez włączonych świateł mijania. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy z 29-letnim kierowcą policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

- Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom - apelują policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU