iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Ponad 420 uczestników sprawdziło się w kolarstwie

Zdjęcie: Marta Wolarz

W miniony piątek w Słuszkowie (Gmina Mycielin) odbył się Finał Powiatowo-Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego.

Uczniowie z klas IV i V szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego zmierzyli się w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1,5 kilometra. W finale wystartowało blisko 100 młodych adeptów kolarstwa, a łącznie w całej imprezie 422 uczniów z powiatu kaliskiego. Nadrzędnym celem imprezy było upamiętnienie pomysłodawcy zmagań na rolce kolarskiej w naszym powiecie - Bronisława Krakusa oraz propagowania kolarstwa i zdrowego trybu życia wśród młodych pokoleń. Organizatorem zmagań był powiat kaliski, a współorganizatorami wszystkie Gminy z terenu naszego powiatu.

- Bardzo się cieszę, że w imprezie wzięło udział tak wielu młodych ludzi. I etap polegał na 3-minutowej jeździe na trenażerze kolarskim. Wzięli w nim udział uczniowie, zarówno chłopcy jak i dziewczynki z klas IV i V szkół podstawowych z powiatu kaliskiego. Łącznie w I etapie byliśmy w 11 szkołach, po 1 szkole z każdej gminy. Jestem bardzo zadowolony, bo na starcie w tym pierwszym etapie wystartowało dokładnie 422 uczniów. To naprawdę bardzo dużo, i cieszy nas to niezmiernie, bo dzięki tak wysokiej frekwencji mogliśmy propagować kolarstwo i aktywność fizyczną wśród młodych osób. Mogliśmy również zachęcać do uprawiania kolarstwa, bo w naszym powiecie z powodzeniem można trenować tę dyscyplinę sportową. W imprezie naprawdę nie brakowało "kolarskich perełek", które zaskakiwały zaangażowaniem, predyspozycjami i uzyskanymi wynikami, choć należy zaznaczyć, że tak naprawdę każdy kto spróbował swoich sił może czuć się zwycięzcą. Dla wielu z tych młodych ludzi finał w Słuszkowie był bowiem pierwszą okazją do spróbowania swoich sił na prawdziwym rowerze szosowym. W ten sposób kontynuujemy to co kiedyś zaczął nasz wielki przyjaciel Bronisław Krakus - tłumaczy koordynator imprezy, Robert Bielawski.

Powiatowo-Gminne Mistrzostwa Kolarskie o Puchar Starosty Kaliskiego odbywały się w 4 kategoriach: IV klasa dziewczęta, IV klasa chłopcy, V klasa dziewczęta i V klasa chłopcy. Wśród najmłodszych dziewcząt bezapelacyjnie wygrała Gabriela Wietrzych ze Szczytnik, w gronie chłopców z klas IV po zaciętej rywalizacji wygrał Jakub Michalski z Korzeniewa, zmagania dziewcząt z V klasy zdominowała Maja Pędziwiatr z Brzezin, a wśród chłopców z V klas zwyciężył Mateusz Kulik z Koźminka.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji zmagań Jarosławowi Czarneckiemu z firmy Shimano Polska, Prezesowi UKS Koźminianka Koźminek Dawidowi Kupajowi, Andrzejowi Wolniakowi, Przemysławowi Laskowskiemu oraz dyrektorom szkół na których terenie odbywały się Mistrzostwa, a także nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom urzędów gminnych, którzy byli zaangażowani w organizację Powiatowo-Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego.

 

Wyniki - czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • IV klasa - dziewczęta
1. Gabriela Wietrzych (Szczytniki)
2. Amelia Drewniak (Staw)
3. Laura Kosmowska (Blizanów Drugi)
4. Iga Świerczyńska (Staw)
5. Aleksandra Piątkowska (Staw)
  • IV klasa - chłopcy
1. Jakub Michalski (Korzeniew)
2. Damian Świerek (Radliczyce)
3. Igor Bała (Korzeniew)
4. Mateusz Frankowski (Koźminek)
5. Norbert Drewniak (Szczytniki)
  • V klasa - dziewczęta
1. Maja Pędziwiatr (Brzeziny)
2. Alicja Misiak (Brzeziny)
3. Lena Błaszczuk (Staw)
4. Olga Wajchert (Rychnów)
5. Klaudia Pilarczyk (Staw)
  • V klasa - chłopcy
1. Mateusz Kulik (Koźminek)
2. Piotr Muchlewicz (Dzierzbin-Kolonia)
3. Norbert Mitula (Stawiszyn)
4. Adrian Gronert (Staw)
5. Olaf Szurek (Blizanów Drugi)
Źródło: Michał Marszałkowski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU