iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Skarszew

Pościg za 21-latkiem. Mogło dojść do tragedii!

2020-01-27 10:05:38

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali po pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 21-latek uciekał przed stróżami prawa łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w niedzielny poranek podjęli próbę kontroli drogowej kierującego seatem. Mężczyzna, który siedział za kierownicą auta nie zareagował na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Kierujący seatem nie reagował na żadne sygnały wzywające go do zatrzymania. Kontynuując ucieczkę łamał przepisy i zajeżdżał drogę policjantom, aby utrudnić im manewr wyprzedzenia.

 

Uciekinier o mało nie doprowadził do tragedii na drodze. W miejscowości Skarszew zjechał na przeciwny pas ruchu i kontynuował nim jazdę. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy, który jechał z przeciwnego kierunku i zaczął gwałtownie hamować, nie doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów.

 

Po blisko 10-kilometrowym pościgu, policjanci drogówki wykorzystali dogodny moment i wyprzedzili seata. Zajeżdżając drogę kierującemu uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że lekkomyślnym kierowcą był 21-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Uciekał bo nie miał prawa jazdy. Mężczyzna nie podróżował sam. W pojeździe znajdowało się jeszcze troje pasażerów.

 

Materiały w powyższej sprawie trafiły do sądu, który zadecyduje o wysokości kary dla nieodpowiedzialnego kierowcy.

 

 

 

Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl