iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Posiadał prawo jazdy od niespełna roku. Przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 80 km/h

Utratą prawa jazdy zakończyła się podróż 19-letniego kierowcy volkswagena. Młody mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 128 km/h. Amator szybkiej stracił już prawo jazdy. Dodatkowo policjanci nałożyli na lekkomyślnego kierowcę wysoki mandat oraz punkty karne.

 

Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli przez policjantów na terenie gminy Żelazków. - Przeprowadzony pomiar prędkości oddalającego się pojazdu wykazał, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 128 km/h. Policjanci dogonili lekkomyślnego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że za kierownicą forda siedział 19-latek. Młody mężczyzna posiadał prawo jazdy od niespełna roku - podaje kaliska policja.

 

W związku z popełnionym wykroczeniem, związanym z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci z drogówki nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali również 19-latkowi uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

 

- Kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - przypominają mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU