iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Pośpiech o wartości 3 tys. zł i 28 punktów karnych

Policyjna grupa SPEED zatrzymała kierowcę w gminie Grabów nad Prosną. Z pewnością 59-letni mężczyzna na długo zapamięta to spotkanie...

- Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń z najbardziej dotkliwymi kwotami grzywny jest przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Przekonał się o tym kierowca alfy romeo, który został zatrzymany przez kaliskich policjantów na terenie gminy Grabów nad Prosną, podczas działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z grupy SPEED - relacjonują kaliscy mundurowi.

Powody kontroli były dwa. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h 59-latek pędził swoim autem z prędkością, aż 105 km/h, a dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kierowca próbował tłumaczyć swoje zachowanie pośpiechem i pilnymi sprawami do załatwienia w jednym z urzędów.

Ostatecznie sprawca wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 3 tys. złotych oraz 28 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 59-latka.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU