iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Potrącony rowerzysta przy Rondzie Solidarności. Cyklista trafił do szpitala

Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Poznańskiej w Kaliszu. 49-letni kierowca pojazdu marki Audi potrącił na oznakowanym przejeździe rowerowym 36-letniego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem odniósł obrażenia. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w rejonie Ronda Solidarności. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu osobowego marki Audi, na oznakowanym przejeździe dla rowerów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. W wyniku zderzenia obu pojazdów obrażeń doznał kierujący jednośladem 36-latek. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala - podają kaliscy mundurowi.

W związku z rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi. Obecnie funkcjonariusze prowadzą postępowanie, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

- Korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Zbliżając się do przejazdów dla rowerów kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejeździe nie znajduje się rowerzysta. Natomiast miłośnikom jednośladów przypominamy, że istnieje bezwzględny zakaz „przejeżdżania” przejść dla pieszych! Za każdym razem rowerzysta zbliżający się do przejścia powinien zejść z roweru i go bezpiecznie przeprowadzić, dając tym samym kierowcy szanse na właściwą reakcje. Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze każdej grupy uczestników ruchu drogowego z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu ilości osób zabitych i rannych na naszych drogach - apelują policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU