iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

„Powrót do Edenu”

2020-10-06 08:10:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu stworzyła komfortowe miejsce dla swoich czytelników. To efekt zadania realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego pod hasłem „Powrót do Edenu”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej, który od lat myślał o nowej funkcji urokliwej werandy w „pałacyku” przy Legionów. „ Założeniem projektu było stworzenie przytulnej i przyjaznej przestrzeni służącej relaksowi przy lekturze. Nieużytkowane dotąd pomieszczenie odzyskało swoją pierwotną funkcję oranżerii, dodatkowo mogąc pełnić rolę pokoju zabaw dla dzieci, miejsca kameralnych spotkań i relaksującej czytelni” – mówi pan Arkadiusz, który jest nie tylko znakomitym bibliotekarzem, ale także florystą i baristą. Dzięki jego prywatnym pasjom już teraz można podziwiać w bibliotece piękne rośliny doniczkowe, a już niedługo – jeśli tylko epidemia przejdzie do historii – będzie można w bibliotece napić się dobrej kawy.
Na to zadanie, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, zagłosowało 143 mieszkańców Kalisza. W ramach projektu "Powrót do Edenu. Komfortowa czytelnia w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66" jednostka otrzymała wyposażenie za kwotę 9 674,33 zł brutto.
 
1 października Bibliotekę Główną odwiedzili Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz Grażyna Dziedziak i Lidia Plajzer z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego, którym dyrektor biblioteki, Robert Kuciński, przedstawił przy okazji najpilniejsze remontowe potrzeby Biblioteki Głównej oraz propozycje nowych wydarzeń realizowanych w urokliwym „pałacyku”.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl