iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Powrót młodej przyjmującej

2022-06-10 12:06:00

Obok transferów i przedłużonych kontraktów są również powroty. Do zespołu z Kalisza wraca młoda przyjmująca, Zuzanna Szperlak. Reprezentowała kaliski klub przez dwa sezony, zwłaszcza w drugim będąc solidnym punktem przyjęcia.


22-latka grała w Kaliszu w sezonach 2019/20 i 2020/21, w pierwszym sezonie była głównie zmienniczką, ale pod koniec zaczęła pojawiać się na parkiecie w większym wymiarze zaliczając dobre występy przeciwko Chemikowi Police i BKS-owi Bielsko-Biała. Potencjał, który pokazała w końcówce sezonu przeniosła na kolejną kampanię. W drugim sezonie była już podstawową przyjmującą zespołu zdobywając 228 punktów i dokładając do tego wyniku bardzo dobre statystyki w przyjęciu.

 

Ubiegły sezon spędziła w Pałacu Bydgoszcz, gdzie również była ważną postacią. Co ciekawe, zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co w drugim sezonie w barwach MKS-u Kalisz. Poprawiła jednak jeszcze statystyki w przyjęciu, będąc pod tym względem drugą najlepszą zawodniczką w lidze. Ustąpiła wyłącznie podstawowej libero reprezentacji Polski - Marii Stenzel.

 

Zuzanna Szperlak jest drugą obok Karoliny Drużkowskiej przyjmującą w składzie kaliskiego klubu na przyszły sezon. Dobrze zna Marcina Widerę, który w trakcie jej poprzedniego pobytu w Kaliszu pełnił funkcję asystenta trenera, a teraz przejmie obowiązki pierwszego szkoleniowca.Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU