iKalisz.pl reklamy
Piłka ręczna

Powrót z Niemiec i transfer z Kwidzyna

Lewe rozegranie to kolejna pozycja, która zostanie przebudowana przed przyszłym sezonem w sekcji piłki ręcznej Energa MKS-u Kalisz. Tutaj kaliski zespół postawił na Patryka Biernackiego i Jędrzeja Zieniewicza.

26-letni Biernacki jest wychowankiem ChKS Łódź, ale pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej stawiał w Sandra SPA Pogoni Szczecin. W Szczecinie grał przez pięć sezonów stopniowo rozwijając się i zdobywając coraz więcej zaufania szkoleniowców. Przed sezonem zdecydował, że chce zmienić otoczenie. Trafił do czołowego klubu 2. Bundesligi - TSV Bayer Dormagen, a teraz wróci do PGNiG Superligi jako zawodnik kaliskiego MKS-u. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, które potrafi wykorzystać zarówno w ataku, jak i w obronie. 

Rok młodszy Jędrzej Zieniewicz z kolei przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w AZS-ie Uniwersytetu Zielonogórskiego reprezentując klub jako młodzik, junior młodszy, junior i senior. Dobra gra w barwach rodzimego zespołu na parkietach I-ligi poskutkowała transferem do Gwardii Opole. Lewy rozgrywający szybko odnalazł się w drużynie już w pierwszym sezonie rzucając dla Gwardii 77 bramek. Po dwóch sezonach w Opolu dołączył do MMTS-u Kwidzyn, a w przyszłym sezonie będzie reprezentował Energa MKS Kalisz.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU