iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Pożar konstrukcji dachu pokrytego eternitem

Zdjęcie: gov.pl/sekc. Maciej Owczarek

W minioną niedzielę o godzinie 20:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze konstrukcji dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Mycielin.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu strażacy zastali pożar konstrukcji dachu pokrytego eternitem.

- Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów polegały na  zabezpieczenie miejsca zdarzenia, następnie ratownicy ubrani w sprzęt OUO weszli po schodach na poddasze i podali jeden prąd wody na palącą się konstrukcję dachu tłumiąc ogień. Ratownicy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy mężczyźnie lat 83. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ZRM osoba została przekazana i po przebadaniu zabrana do szpitala w celu dalszej diagnostyki - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

 

W czasie udzielania KPP osobie poszkodowanej ratownicy przystąpili do rozbiórki spalonej konstrukcji dachu. Wszystkie nadpalone elementy zostały przelane wodą. Na poddaszu ratownicy po ugaszeniu pracowali w maskach FFP 3. Konstrukcję dachu sprawdzono także kamerą termowizyjną i najwyższa temperatura była na kominie około 90°C. Stwierdzono przy tym pęknięcie komina które najprawdopodobniej przyczyniło się do pożaru dachu. Z pieca na parterze wybrano niespalony materiał palny i wybrano z wyczystki sadzę. Przy użyciu SH 23 ratownicy zabezpieczeni w szelkach asekuracyjnych przy użyciu sprzętu kominiarskiego udrożnili przewód kominowy. Dalsze czynności polegały na pokryciu uszkodzonego dachu plandeką przed ewentualnymi opadami deszczu.

W akcji trwającej niespełna 3 godziny udział brało łącznie 5 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Mycielinie, Zbiersku i Kościelcu i Słuszkowie

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU