iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Pożar pustostanu przy ul. Wojska Polskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala

Zdjęcie: st. kpt. Grzegorz Kuświk

Rankiem 6 września doszło do pożaru pustostanu przy ulicy Wojska Polskiego w Kaliszu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z pustostanu. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji, który zajmował się jedną osobą i uzyskano od nich informację, że w środku znajdują się jeszcze dwie osoby. Działania przybyłych na miejsce zastępów Straży Pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ratownicy ubrani w sprzęt OUO z linią gaśniczą, kamerą termowizyjną i podręcznym sprzętem burzącym weszli do zadymionego pustostanu i ewakuowali dwie osoby - informuje kaliska straż pożarna.

Jedna osoba ewakuowana wymagała udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków, następnie została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, gdzie po wstępnym zaopatrzeniu została zabrana do szpitala.

- Pozostałe osoby nie wymagały udzielenia KPP. Jednocześnie podczas udzielania KPP ratownicy ugasili ognisko w pustostanie. Pomieszczenia dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną, a także pod kątem znajdowania się innych osób. W akcji trwającej 1h udział wzięło 16 strażaków w sile pięciu zastępów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec w Kaliszu - podaje Komenda Miejska Straży Pożarnej w Kaliszu.

 
Źródło: KM PSP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU