iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Pożar w kamienicy przy Śródmiejskiej

Zdjęcie: mł. asp. Sz. Zimny

Dzisiejszej nocy o godz. 2:43 doszło do pożaru w kamienicy przy ul. Śródmiejskiej 35 w Kaliszu.

- Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy w tym drabina z JRG 1, jeden zastęp z JRG 2 oraz zastęp z OSP Kalisz-Lis. Łącznie w działaniach brało udział 14 strażaków z JRG 1, 4 z JRG 2 oraz 6 z OSP Kalisz-Lis - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze, a z wybitego okna wydobywa się czarny dym oraz płomienie. Na balkonie przyległym do mieszkania znajdowały się trzy osoby wraz z psem. - Osoby te i pies w pierwszej kolejności zostały ewakuowane przy użyciu drabiny mechanicznej. Zostały one przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do kaliskiego szpitala celem hospitalizacji. Następnie strażacy ugasili w mieszkaniu palące się łóżko oraz elementy wystroju mieszkania. Na czas prowadzonych działań z powodu silnego zadymienia ewakuowano mieszkańców powyżej oraz poniżej trzeciego piętra - podaje KM PSP w Kaliszu.

Łącznie kamienicę opuściło 14 osób. Na miejsce przybyło także pogotowie energetyczne celem odłączenia zasilania w spalonym lokalu mieszkalnym. Po oddymieniu i przewietrzeniu mieszkań oraz klatki schodowej mieszkańcy mogli powrócić do swoich lokali. Po zakończonych działaniach straży, policja rozpoczęła swoje czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyn pożaru. Działania trwały do godz. 4:06.

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU