iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Pożar w mieszkaniu. Zginął mężczyzna

Zdjęcie: kpt. Szymon Zieliński - KMPSP Kalisz

Dziś rano do kaliskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu przy ulicy Widok w Kaliszu.

Na miejsce skierowano łącznie sześć zastępów straży pożarnej.

- Po dojeździe na miejsce potwierdzono spore zadymianie, a z budynku przed przybyciem straży pożarnej ewakuowało się czterech lokatorów, którzy również poinformowali, że w zadymionym mieszkaniu może się ktoś znajdować. W związku z tym niezwłocznie wprowadzono rotę strażaków ubranych w aparaty ODO z linią gaśniczą do środka budynku w celu lokalizacji zagrożenia - informuje kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Po wejściu do mieszkania, znaleziono osobę którą od razu ewakuowano z pomieszczenia i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, stwierdzono zgon mężczyzny w wieku ok. 66 lat.

- Równocześnie strażacy zlokalizowali pożar i przystąpili do jego ugaszenia, oddymienia pomieszczeń i częściowej rozbiórki pomieszczenia. W działaniach trwających 2 godziny wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, w sumie 18 strażaków, w tym Grupa Operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu pod dowództwem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg. Tomasza Polaka.

Źródło: KMPSP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU