iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Pożar w zakładzie produkcyjnym

Zdjęcie: mł. kpt. Radosław Kopeć

W poniedziałek w zakładzie produkcyjnym mieszczącym się przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu doszło do pożaru. Ogień pojawił się w dwóch pomieszczeniach.

Będący na miejscu właściciel odłączył napięcie od budynku przed przyjazdem straży pożarnej i poinformował o braku osób, które mogłyby znajdować się w obiekcie.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się dwa pomieszczenia budynku oraz na znajdujące się w środku maszyny do obróbki metali i wyposażenie. Ratownicy ubrani byli w aparaty OUO, oraz wyposażeni w kamerę termowizyjną i detektor prądu przemiennego HOT STICK. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło napięcie od budynku. Pożar ugaszono następnie pomieszczenia budynku oddymiono i przewietrzono za pomocą wentylatorów. Spalone pozostałości wyniesiono na zewnątrz budynku. Sprawdzono cały budynek kamerą termowizyjną - brak oznak pożaru oraz miernikiem wielogazowym Altair 4X - brak zagrożenia. Działania zakończono - informuje mł. kpt. Radosław Kopeć z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Źródło: KM PSP Kalisz

Tagi: kalisz, pożar
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU