iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Rolnictwo

Producenci tytoniu i świń mogą ubiegać się o pomoc

2019-08-01 10:54:06

Producenci zarówno tytoniu jak i świń mogą ubiegać się o pomoc finansową, jeśli nie otrzymali zapłaty od firmy skupującej w wyniku jej upadłości bądź likwidacji. Zbieranie wniosków rozpocznie się 1 sierpnia.

Osoby zajmujące się produkcją tytoniu lub którzy są producentami świń, a nie otrzymali zapłaty za towar w wyniku upadłości, restrukturyzacji bądź likwidacji podmiotu skupującego mogą ubiegać się o przyznanie pomocy. Wnioski o pomoc należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kto może starać się o przyznanie pomocy?

  • Producent rolny suszu tytoniowego lub grupa producentów suszu tytoniowego, którzy w latach 2014-2017 nie otrzymali zapłaty za sprzedaż tytoniu w związku z tym, że firma skupująca ogłosiła upadłość, ogłosiła restrukturyzację lub upadłość.

  • Producent rolny trzody chlewnej, który w latach 2014-2017 nie otrzymał zapłaty za sprzedane świnie w związku z wydaniem postanowienia o ogłoszeniu upadłości lub innej tego typu rzeczy i który to producent rolny co najmniej przez rok w latach 2014-2017 utrzymywał świnie w siedzibie stada, położonej na terytorium RP, na obszarze:

- zagrożonym ASF wymienionym w załączniku do decyzji 2014/709/UE lub 

- zapowietrzonym lub zagrożonym w związku z ASF, ustanowionym zgodnie z przepisami o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu zakaźnych chorób zwierząt. 

 

Dotychczasowe przepisy nie pozwalały na ubieganie się o pomoc producentom tytoniu oraz świń. Po nowelizacji przepisów, prawo umożliwia skorzystanie z pomocy, nawet wtedy, gdy producenci nie otrzymali zapłaty od podmiotów, które ogłosiły likwidację.

 

Źródło: www.arimr.gov.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl