iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Prosna - czysta do dna!

2019-07-16 09:07:00

Pod takim hasłem już 19 lipca przeprowadzona zostanie akcja sprzątania rzeki Prosny. Początek o godzinie 16.00 przy moście św. Wojciecha od strony aquaparku.

Utrzymanie czystości Prosny i jej brzegów jest jednym z elementów procesu przywrócenia rzeki miastu i mieszkańcom. A to istotne zadanie, którego realizację obiecywali kaliszanom włodarze miasta.

 

- Rzeka to kapitał Kalisza, który jest nie do przecenienia. Prosna nas wyróżnia i musimy o nią zadbać. Stopniowo przywracamy ją kaliszanom. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się święto rzeki. Będą koncerty na pływającej po Prośnie scenie, rywalizacja triathlonistów, jubileusz Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Po nich przystąpimy natomiast do przebudowy wałów przeciwpowodziowych Kanału Bernardyńskiego i rzeki. A akcja „Prosna – czysta do dna!” to preludium do obu działań – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

 

Do udziału w sprzątaniu Prosny zachęcamy wszystkich mieszkańców. Za przywrócenie porządku w nurcie rzeki odpowiadać będą profesjonalni nurkowie. Wszyscy pozostali sprzątać mogą brzegi rzeki. Rękawice, worki i kontener na odpady, które zostaną następnie odebrane, zapewnia Urząd Miasta Kalisza.

 

Organizatorami akcji „Prosna – czysta do dna!” są Miasto Kalisz, Polski Związek Wędkarski koło Kalisz-Miasto, Kaliski Klub Wodny Fala, Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i grupa Prosna od źródeł.

 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl