iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Prowadził, choć nie powinien...

Kaliscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzeń w systemach informatycznych okazało się, że wobec 44-letniego kierowcy sąd orzekł trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

- Mężczyzna postanowił nie zastosować się do decyzji sądu i wsiadł za kierownicę auta. Lekkomyślny kierowca musi teraz liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania - informują kaliscy mundurowi.

 

Policja przypomina, że:

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy nawet do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU