iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Prowadził ciężarówkę "pod wpływem"

2021-07-26 14:07:00

54-letni kaliszanin miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Po jadącego na "podwójnym gazie" kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu natknęli się podczas kontroli drogowej, kiedy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, próbowali zatrzymać pojazd.

 

- Kierujący pojazdem ciężarowym zignorował wyraźne sygnały dawane przez policjanta nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. Policjantom udało się zatrzymać kierowcę kilka kilometrów dalej. Mężczyzna próbował tłumaczyć funkcjonariuszom, że nie zauważył umundurowanego policjanta i dlatego nie zatrzymał pojazdu - wyjaśniają kaliscy policjanci.

 

W trakcie kontroli policjanci wczuli od 54-latka siedzącego za kierownicą, woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny stracił już prawo jazdy a o jego dalszym losie, zadecyduje wkrótce sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl