iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Zdrowie

Przebadaj się bezpłatnie!

2019-03-21 10:03:00

Mieszkańcy Kalisza mogą już korzystać z trzech programów zdrowotnych. Są to program wczesnego wykrywania chorób piersi, profilaktyka zakażeń HPV oraz program medycyny sportowej.

Rozstrzygnięto konkursy na realizację trzech programów polityki zdrowotnej, których koszt wynosi 119 495 zł.

Zależało nam na tym, aby możliwie jak najszybciej umożliwić kaliszanom korzystanie z programów zdrowotnych. Wiemy, że profilaktyka jest niezwykle istotna, w wielu przypadkach po prostu ratuje życie. Trzy programy już działają. Serdecznie zachęcam mieszkańców naszego miasta do korzystania z nich – powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Wśród uruchomionych już programów są dwa o charakterze profilaktycznym.

 

Pierwszy to wczesne wykrywanie chorób piersi u kobiet. Program skierowany jest do pań w wieku 40-49 lat i polega na wykonaniu mammografii. Skorzystać będzie mogło z niego 465 kobiet. Program realizuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej telefonicznie (62 765 13 18) lub osobiście (segment IIIA w godzinach od 8.00- 14.00). Badania wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

 

Drugim jest program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), skierowany do dziewcząt urodzonych w 2007 roku. Polega on na podaniu dwóch dawek szczepionki Gardasil 9. Będzie z niego mogło skorzystać 46 dziewcząt. Program realizuje NZOZ „ Art & Med” przy ul. Winiarskiej 12. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr 62 767 00 66 w następujących terminach: poniedziałek-środa w godzinach 8.00-18.00, czwartek w godzinach 8.00-17.00, piątek w godzinach 8.00-16.00.

 

Podpisana jest już także umowa na realizację programu medycyny sportowej dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia, czynnie uprawiającej sport i ubiegającej się o przyznanie lub posiadającej licencję na amatorskie uprawianie sportu w kaliskich klubach sportowych oraz dla zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia, zrzeszonych w kaliskich klubach sportowych, którzy nie otrzymują wynagrodzenia w związku z uprawianiem sportu. Program realizuje ORTO proSPORT Gabinet Ortopedyczny Artur Zagwojski przy ul. Bocznej 1. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna po numerami telefonów 62 593 12 09 lub 573 310 418, która możliwa jest w następujących terminach: w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 15:00-20:00.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl