iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Piłka nożna

Przed nami mecz "podwyższonego ryzyka"

2021-03-19 11:03:00

Mecze Energa MKS-u Kalisz z Chrobrym w ostatnim roku są pod względem organizacyjnym meczami „podwyższonego ryzyka”. W marcu 2019 spotkanie w Kaliszu nie doszło do skutku ze względu na zawieszenie rozgrywek PGNiG Superligi, a w nowym sezonie przełożona została cała czwarta seria rozgrywek, przez co mecz w Głogowie udało się rozegrać dopiero na początku grudnia.

Ostatecznie zmieniony termin wcale nie przeszkodził kaliskiemu zespołowi, który wygraliśmy 29:27. Miejmy nadzieję, że zdobyciem trzech punktów zakończy się również rewanżowe spotkanie w naszej hali, które już w sobotnie wczesne popołudnie.

 

O wyniku pierwszego meczu pomiędzy oboma zespołami zadecydowała w dużej mierze dobra końcówka pierwszej połowy i początek drugiej. Nie do zatrzymania był Piotr Krępa bezbłędnie wykorzystujący sytuacje z koła i pewnie egzekwujący rzuty karne. Łącznie do zdobycia 9 bramek potrzebował tylko 10 rzutów. 5 trafień z 5 rzutów dodał Michal Drej. W końcówce kluczową interwencją nadzieje Chrobrego na punkty rozwiał Łukasz Zakreta. - Było to bardzo wyrównane spotkanie. Dwie drużyny były mocno zdeterminowane, obu zależało na zwycięstwie. Nam bardziej i dzięki temu wygraliśmy – powiedział Piotr Krępa po grudniowym meczu w Głogowie. Miejmy nadzieję, że podobne nastawienie przyniesie ten sam efekt również w najbliższą sobotę.

 

Obecnie Chrobry znajduje się na 10. miejscu z dorobkiem 15 punktów. Tyle samo na swoich kontach mają zespoły z miejsc 12-9, a pozycja naszego sobotniego rywala wynika tylko z bilansu bramkowego. To tylko potwierdza niesamowicie wyrównany poziom w środku tabeli PGNiG Superligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem Chrobrego w obecnym sezonie jest autor 61 bramek Marcel Zdobylak. Młody skrzydłowy to również etatowy wykonawca rzutów karnych. Dobrą formę w trwającym sezonie potwierdzają również bardziej doświadczeni zawodnicy – obrotowy Damian Krzysztofik, bramkarz Rafał Stachera czy czołowy asystujący ligi Dawid Przysiek.

 

Przed sobotnim spotkaniem Chrobry rozegrał dwa mecze rundy rewanżowej. 20 lutego przegrał 23:31 z MMTS-em Kwidzyn, a tydzień później zdobył 1 punkt z Gwardią przegrywając po karnych w Opolu. Energa MKS z kolei grał w Głogowie sparing w trakcie okresu przygotowawczego przed rundą rewanżową. Wygrał 24:23 i pomimo, że w meczach sparingowych wynik nie jest najważniejszy, to w tym przypadku potwierdził, że Chrobry w rundzie rewanżowej będzie walczył o miejsce w najlepszej ósemce. Te aspiracje głogowianie potwierdzili na parkiecie w Opolu, gdzie ekipa trenera Kuptela na własnym parkiecie potrzebowała do zwycięstwa rzutów karnych.

 

Energa MKS w tej chwili jest sklasyfikowany na 5. miejscu z 28 punktami mając cztery oczka przewagi nad Gwardią Opole i tracąc dwa  do znajdującego się na 4 miejscu Górnika Zabrze. Do rywalizacji w PGNiG Superlidze kaliszanie wracają po pokonaniu 6 marca na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 29:26. Od 7 marca na zgrupowaniu Reprezentacji Polski przebywali rozgrywający Energa MKS-u, Kacper Adamski i Maciej Pilitowski. W tym czasie Polacy zagrali dwa mecze eliminacji do Euro 2022 ze Słowenią i Holandią.

 

Transmisję z sobotniego spotkania od godziny 13:00 przeprowadzi portal Emocje.TV.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl