DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Piłka ręczna

Przed nami wielkie emocje. Dziś starcie z Wisłą

2021-02-02 14:02:00

Ostatni, rozegrany 13 grudnia mecz szczypiornistów Energa MKS-u Kalisz, jak wiele ich spotkań z obecnego sezonu PGNiG Superligi, przyniósł niesamowite emocje. Po świetnej grze w drugiej połowie kaliszanie wygrali bezpośredni pojedynek o 4 miejsce przed przerwą na mistrzostwa świata.

Turniej w Egipcie zakończony, więc wracają rozgrywki ligowe. Pierwszy przeciwnik kaliskiego zespołu jest jednak właśnie z kategorii tych najtrudniejszych. 2 lutego o 18:30 podopieczni trenera Tomasza Strząbały podejmą Wisłę Płock i chociaż w żadnym wypadku nie składają broni, to faworytem będą doświadczeni w europejskich rozgrywkach płoczczanie.

Pojedynek Energa MKS-u z Wisłą początkowo miał zostać rozegrany w ramach 7 serii, jednak jego termin został przełożony, więc pierwszy mecz w nowym roku tym razem nie będzie jednocześnie początkiem rundy rewanżowej. Tę kaliszanie rozpoczną 20 lutego podejmując u siebie Zagłębie Lubin.

 

- Zastanawialiśmy się długo jak się przygotowywać. Czy rzucić wszystkie siły na Płock, a może jednak pracować spokojnie i rozpocząć dobrze z Zagłębiem. Mimo wszystko trzeba było jakiś plan podjąć. Nie była to łatwa decyzja, zwłaszcza, że Płock to zespół budowany na wygrywanie mistrzostwa Polski i europejskie puchary, więc dla nas jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Mimo to przygotowaliśmy program przygotowań, który realizujemy. - opowiedział trochę tajemniczo trener Tomasz Strząbała do końca nie zdradzając, który wariant ostatecznie wygrał. Pamiętając jednak dotychczasowe spotkania Energa MKS-u pod jego wodzą można się spodziewać walki o każdą piłkę nawet z tak silnym przeciwnikiem.

 

W podobnym tonie w trakcie okresu przygotowawczego przed drugą rundą wypowiadał się Stanisław Makowiejew. Środkowy rozgrywający kaliskiego zespołu podkreślił, że zawodnicy, którzy pojawili się w zespole przed sezonem mogli jeszcze lepiej wkomponować się w drużynę.  Na pewno czas działa na naszą korzyść, poznajemy się coraz lepiej. Pracujemy razem już kolejny miesiąc i myślę, że wszystko idzie w coraz lepszym kierunku. Skupiamy się na tym, żeby runda rewanżowa była jeszcze lepsza niż poprzednia. O nowych rzeczach w naszej grze nie będę jeszcze mówił, zobaczymy co będzie w meczach.

 

Co ciekawe, wychowankami płockiej Wisły są dwaj zawodnicy Energa MKS-u Kalisz. Kacper Adamski, który dopiero kilka dni temu wrócił z mistrzostw świata w Egipcie, na których grał razem z podstawowym środkowym Energa MKS-u, Maciejem Pilitowskim. Swoje pierwsze handballowe kroki w Płocku stawiał również prawoskrzydłowy i Gracz Listopada w PGNiG Superlidze, Mateusz Góralski. Prawoskrzydłowy reprezentował Wisłę przez dwa ostatnie sezony, zanim zamienił Płock na Kalisz. Na pewno obaj będą chcieli pokazać się z dobrej strony przeciwko “Nafciarzom”.

 

Mecz rozpocznie się 2 lutego, o godzinie 18:30. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na platformie Emocje.TV.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl