- Projekt jest intensywnie realizowany od lipca ubiegłego roku. Rozpoczęliśmy konferencją inaugurującą, następnie wraz z Partnerem – Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko–Ostrowska ruszyliśmy z promocją poszczególnych działań. Organizowaliśmy szkolenia dla personelu medycznego i niemedycznego w zakresie zwiększenia kompetencji zawodowych związanych z profilaktyką HBV i HCV. Cały czas w ośrodkach zdrowia na terenie całej Aglomeracji realizowane są szczepienia przeciwko WZW, a także badania w kaliskim szpitalu. Na ten moment w projekcie wzięło już udział ponad 3000 mieszkańców AKO, z czego 2/3 skorzystały ze szczepień, a prawie 600 osób zostało przebadanych w kierunku HBV i HCV. Wkrótce rozpoczniemy także działania informacyjne w ramach tzw. żółtych weekendów organizowanych podczas wydarzeń plenerowych w Aglomeracji. Liczymy, że dzięki wydłużeniu terminu realizacji jeszcze więcej osób, będzie mogło skorzystać z oferowanego wsparcia – informuje starosta kaliski, Krzysztof Nosal.
Realizatorem Programu jest Przychodnia Lekarska Sebastian Łaźniak ze Zbierska. Docelowo w projekcie ma wziąć udział 12 000 aktywnych zawodowo osób z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, którzy w ramach oferowanego wsparcia mogą skorzystać z oferowanych działań informacyjno–edukacyjnych, badań diagnostycznych w kierunku HBV i HCV lub szczepień przeciwko WZW typu B. Liderem Projektu jest powiat kaliski, a projekt realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko–Ostrowska oraz 24 samorządami z terenu AKO.
W ramach zadania zrealizowane zostały także działania obejmujące zakup środków ochrony indywidualnej oraz urządzeń medycznych w ramach przeciwdziałania, walki i łagodzenia skutków związanych z pandemią koronawirusa COVID-19, dla 4 szpitali z terenu AKO. Wsparcie w tym zakresie otrzymały Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp., Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu oraz Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.
Na potrzeby realizacji projektu powstała dedykowana strona internetowa www.zoltakropla.pl oraz uruchomiona specjalna infolinia 800 808 006.
Źródło: powiat.kalisz.plPoprzednia
Następna