iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Przekazali sztandar oraz wozy bojowe

2021-09-14 13:09:00

Zdjęcie: KM PSP Kalisz
Dokonano tego podczas uroczystości nadania sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu.

To wyjątkowe dla kaliskich strażaków święto rozpoczęło się odprawioną w kościele garnizonowym pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława Biskupa mszą świętą. Po jej zakończeniu przemaszerowano na kaliski rynek, gdzie dokonano przekazania sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Po odczytaniu aktu nadania fundatorzy sztandaru wbili pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Zaś jego poświęcenia dokonał kapelan wielkopolskich strażaków biskup kaliski Damian Bryl wraz z ks. płk. Tadeuszem Pałuską. W imieniu kaliskich strażaków sztandar z rąk zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusza Przybyły przyjął bryg. Sławomir Kotoński, komendant miejski PSP w Kaliszu a następnie dokonano jego prezentacji.  

 

Uroczystości nadania sztandaru stały się także okazją do przekazania wozów bojowych. Dwa samochody operacyjne trafiły do Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu. Samochody gaśnicze przekazano także dla jednostek OSP w Tykadłowie, Stawiszynie, Kaliszu–Sulisławicach i Kaliszu-Lis. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów. W uroczystościach wzięli udział m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych a także zaproszeni goście. 

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl