iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Przekroczył dozwoloną prędkość i był pijany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli interwencję wobec kierującego skodą mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że 42-latek siedzący za kierownicą skody był pijany. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut.

Policjanci z drogówki na terenie gminy Blizanów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą mężczyznę. 42-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 103 km/h. Podczas kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny.

- Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierowcy. 42-latek stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Aktualnie obowiązujące przepisy przewidują konieczność orzeczenia wobec nietrzeźwego kierowcy zakazu prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata (maksymalnie do 15 lat) - podaje kaliska policja.

Oczywiście kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, związane z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie na drogach. Uwaga kierowcy będącego pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a jego reakcje opóźnione. Taka osoba nie potrafi właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia często „namawia” do brawury. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg i mogą być sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU