iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Przeładowane pojazdy w Kaliszu

Zdjęcie: witdpoznan.pl

Przeładowane pojazdy ponad dopuszczalną masę 3,5 t, brak badań technicznych, przewóz bez zezwolenia, to wyniki kontroli inspektorów z Ostrowa Wielkopolskiego w Kaliszu.

- 20 września w godzinach dopołudniowych inspektorzy z Ostrowa Wlkp. sprawdzali przeładowane pojazdy przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu. Ujawnili szereg nieprawidłowości związanych z przeciążaniem pojazdów do 3,5 t.  Niechlubny rekordzista przekroczył ładowność prawie o 3 t. W pozostałych przypadkach dopuszczalna masa całkowita  była zawyżona prawie o tonę - podaje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Trzech kierowców ukarano  mandatami karnymi w wysokości do 1 000 złotych, natomiast najwyższy mandat wyniósł 3 tys. zł. Dodatkowo ujawniono wykonywanie usługi transportowej bez zezwolenia.  - W związku z tym w stosunku do przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone maksymalną karą w wysokości 12 tys. zł. W innym przypadku stwierdzono również przejazd pojazdu bez ważnych badań technicznych. Za to naruszenie przewoźnika może  czekać kara  2 tys. i 200 zł dla osoby zarządzającej.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU