iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Przy szpitalu w Wolicy powstaje rehabilitacja pocovidowa

2021-09-15 12:14:12

Zdjęcie: Szpital w Wolicy
Oddział zostanie wybudowany z prefabrykatów modułowych.

Właśnie trwają prace związane z wylaniem fundamentów i wykopami pod instalacje. Sam budynek powstawał będzie w nowatorskim systemie budowy i będzie składał się z 12 elementów modułowych, które powstają w fabryce firmy Climatic - Budownictwo Modułowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

- Zgodnie z harmonogramem robót jest 5 etapów. Pierwszym było wykonanie dokumentacji projektowej a drugim odebranie gotowych elementów w fabryce. Co już się dokonało. Obecnie trwa korytowanie, czyli wybieramy ziemię w celu wykonania wylewki. Później będą montowane stopy fundamentowe i po ich zamontowaniu będziemy przywozić moduły, co będzie odbywało się w nocy i będzie to czwarty etap. Ich montaż będzie trwał dwa dni - wyjaśnia Andrzej Jeżyk, zastępca dyrektora szpitala specjalistycznego w Wolicy. 

 

Elementy modułowe do Wolicy mają przyjechać na początku października i będą już wyposażone m.in. w sieć wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz elektryczną, ściany wewnętrzne oddziału będą częściowo pomalowane i będą mieć zamontowane płytki i podłogi.

 

Zgodnie z umową wykonawca Oddziału Rehabilitacji Pocovidowej dla szpitala w Wolicy, wybuduje go na gotowo w 3 miesiące. Na realizację inwestycji 6 mln zł przekazał Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

(alf) 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl