iKalisz.pl reklamy
Kickboxing

Przywieźli dwa złota z Mistrzostw Polski AZS!

2022-05-09 09:05:00

Dwa złote medale wywalczyli studenci Akademii Kaliskiej podczas mistrzostw Polski AZS w kickboxingu. W formule full contackt Weronika Szymczak (-60 kg) i Mateusz Kupijaj (-67 kg) zostali mistrzami Polski.


Akademia Kaliska do tegorocznej edycji mistrzostw wystawiła dwoje zawodników, którzy wracają z Warszawy z dwoma medalami. W zawodach, które odbyły się na warszawskiej AWF wzięło udział 94 zawodników z 48 klubów i i uczelni z całej Polski. Trenerem podczas zawodów był znakomity Jerzy Radomski, który - na prośbę rektora - prof. Andrzeja Wojtyły, zgodził się towarzyszyć studentom podczas zawodów. 

- W Akademii Kaliskiej mogę studiować i rozwijać swoją pasję, jaką jest kickboxing. To nie jest normą na innych uczelniach - powiedziała Weronika Szymczak.

- To mój pierwszy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski i na pewno nie ostatni - dodał z kolei Mateusz Kupijaj. Sportowcy są studentami Akademii Kaliskiej na kierunku fizjoterapia i już przygotowują się do Europejskich Igrzysk Akademickich, które w lipcu odbędą się w Łodzi.
Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU