iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Pseudografficiarze miejcie się na baczności

2021-07-20 13:07:00

Jednego delikwenta zatrzymali już policjanci z zespołu ds. nieletnich.

Nastoletni "artysta" w czerwcu ubiegłego roku, pomalował farbą w sprayu ściany jednego z prywatnych budynków w Kaliszu. Teraz dzięki żmudnej pracy policjantów został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym. 

 

- W lipcu br. na podstawie zebranych informacji policjantom udało rozliczyć sprawcę. Okazało się, że to 15-letni kaliszanin. Materiały sprawy zostaną wkrótce przekazane do sądu rodzinnego. Teraz nastolatek będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Niewykluczone, że opiekunowie prawni nastolatka, będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego działalnością - wskazują kaliscy mundurowi.

 

Jednocześnie apelują do rodziców i opiekunów, aby szczególnie w wakacje zainteresowali się tym, w jaki sposób ich dzieci spędzają czas wolny.

 

- Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu - apelują policjanci.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl