iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Puste ulice, to "raj" dla piratów drogowych

2020-04-03 09:04:00

W ciągu minionego tygodnia kaliscy policjanci zatrzymali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, aż siedmiu nieodpowiedzialnym kierowcom. Wszyscy stracili uprawnienia w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Pomimo trwającej pandemii związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zaangażowaniu policjantów w pomoc służbom sanitarnym, mundurowi nieprzerwanie realizują swoje stałe zadania związane m.in. z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. Mniejszy ruch na drogach miasta i powiatu związany z ograniczeniami przemieszczania się osób na terytorium kraju, nie eliminuje nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” lekkomyślne osoby do wciśnięcia pedału gazu. Tylko w tym tygodniu policjanci drogówki zatrzymali prawa jazdy 7 kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

 

Jednym z zatrzymanych był kierowca fiata, który został zatrzymany do kontroli wczoraj na ul. Wrocławskiej w Kaliszu. Pomiar prędkości wykazał, że na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 118 km/h. Za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat, punkty karne oraz zatrzymali jego prawo jazdy. 44-letni ostrowianin będzie mógł odzyskać dokument dopiero za trzy miesiące.

 

Do podróżujących naszymi drogami policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeniach prędkości na drodze. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, zachowajmy więc rozwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl