iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Siatkówka

Radomka lepsza od kaliszanek

2021-11-16 08:11:00

Z okazji Święta Niepodległości wstęp na mecz był wolny, kibice zabrali ze sobą barwy narodowe, a przed rozpoczęciem spotkania wspólnie odśpiewano hymn państwowy. W meczu Radomka okazała się lepsza, ale postawa dotychczas rezerwowych zawodniczek Energa MKS-u, które otrzymały szansę gry w drugim, trzecim i czwartym secie mogła się podobać.

Pierwsza partia to bezwzględna dominacja zespołu z Radomia. Już na samym początku, po dwóch punktowych blokach trzecia drużyna TAURON Ligi wyszła na prowadzenie 4:1. Dobrą formę w ataku prezentowały Freya Aelbrecht i Katarzyna Zaroślińska-Król, ta druga dodatkowo zaliczyła długą serię udanych zagrywek, co pozwoliło powiększyć przewagę. Po błędzie zagrywki ze strony Energa MKS-u Radomka wysoko wygrała pierwszą partię.

 

Drugi set kaliski zespół rozpoczął w zupełnie innym składzie. Trener Jacek Pasiński dał szansę wszystkim zawodniczkom nie wymieniając jedynie środkowych i libero. Rozwiązanie okazało się skuteczne, po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej Energa MKS prowadził 2:0 i chociaż Radomka walczyła o utrzymanie jak najmniejszego dystansu do kaliskiego zespołu przewaga gospodyń systematycznie rosła. Ważną rolę w ataku odgrywała Karolina Drużkowska, najlepiej punktująca zawodniczka Energa MKS-u Kalisz w tym spotkaniu. W końcówce zespół z Radomia jednak odrobił straty i zachował więcej zimnej krwi w grze na przewagi, chociaż kaliszanki również miały swoje piłki setowe.

 

Porażka w samej końcówce nie zdeprymowała jednak kaliskich siatkarek. W wyjściowym składzie pozostały zawodniczki wprowadzone w drugim secie, a trzecią odsłonę Energa MKS ponownie zaczął od wypracowania dwupunktowego prowadzenia. Wiele piłek w ataku otrzymywały Aleksandra Dudek, Oriana Miechowicz i Karolina Drużkowska. To właśnie one były główną ofensywną bronią kaliskiego zespołu, swoje ataki dokładała również Justyna Łukasik. Tym razem przewaga nie stopniała w końcówce i Energa MKS pewnie doprowadził trzeciego seta do zwycięstwa przedłużając mecz.

 

Zespół z Radomia najwyraźniej poczuł, że prowadząc 2:0 nie wypada im stracić punktów, bo czwartego seta rozpoczął bardzo mocno. Blok Freyi Aelbrecht wyprowadził Radomkę na prowadzenie 5:1, kaliszanki starały się zmniejszać przewagę, ale po każdej serii punktowej gospodyń Radomka odrabiała stracone punkty. Dobra seria w polu serwisowym Aleksandry Cygan pozwoliła zmniejszyć przewagę, ale końcówkę czwartej partii dużo lepiej rozegrały radomianki zgarniając trzy punkty.

 

Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25)

 

Składy zespołów:

Energa MKS: Żurowska (2), Łukasik (9), Gałkowska, Mucha, Cygan (7), Gajewska, Wysokińska (libero) oraz Drużkowska (17), Miechowicz (11), Dudek (9) i Kucharska (4)

Radomka: Wójcik (10), Zaroślińska-Król (17), Aelbrecht (17), Efimienko-Młotkowska (8), Alanko (2), Lazić (18), Witkowska (libero) oraz Szczepańska (1), Biała, Moskwa i Marković


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl