iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Rajsko - Pietrzyków, droga do remontu

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Podpisano umowę na realizację inwestycji "Remont drogi powiatowej nr 4619P na odcinku Rajsko-Pietrzyków". Do września przyszłego roku wyremontowana zostanie droga na odcinku o długości 2,386 km.

W ramach realizacji zamówienia wykonane zostaną: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne - koryto pod obustronną wymianę podbudowy, konstrukcja jezdni na obustronnej wymianie podbudowy, wyrównanie profilu drogi, warstwa ścieralna na całym odcinku drogi, przełożenia chodnika w Rajsku, przełożenie zjazdów utwardzonych na pozostałym odcinku drogi, pobocza, odmulenie rowu i przepustów pod zjazdami, remont przepustów pod drogą,  oznakowanie pionowe i poziome, remont odcinka kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego w Rajsku, wpusty uliczne krawężnikowe, remont nawierzchni po wymianie przykanalików deszczowych, regulacja infrastruktury.

Wykonawcą zamówienia jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu, a całkowita wartość zadania to 3 583 164, 72 zł, z czego 1 791 582, 36 zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Taka sama kwota zostanie wygospodarowana z budżetu powiatu kaliskiego.

Umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU