iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Pentanque

Reprezentanci z Liskowa jadą do Hiszpanii!

2019-04-25 11:04:00

Zdjęcie: Rafał Kaczmarek, Piotr Mazurek (TS "Liskowiak")
Wielki zaszczyt spotkał dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego. Robert Hojnacki i Rafał Kaczmarek znaleźli uznanie w oczach selekcjonera kadry narodowej pentanque i zostali powołani do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie. Będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas majowych mistrzostw świata, które odbędą się w Hiszpanii.

Rafał Kaczmarek i Robert Hojnacki to wielokrotni mistrzowie Polski w pentanque, którzy na co dzień są zawodnikami Towarzystwa Sportowego “Liskowiak”. Mimo, że pochodzą z małej miejscowości Lisków, znajdującej się w powiecie kaliskim, to w trenowanie swojej ukochanej dyscypliny sportowej wkładają ogromne pokłady sił i zaangażowania. Efektem takiej postawy charyzmatycznych zawodników są sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Ich wysoka dyspozycja sportowa przykuła uwagę selekcjonera narodowej reprezentacji Polski, który nie miał wątpliwości i powołał zawodników "Liskowiaka" na Mistrzostwa Świata Singli Dubletów i Mikstów w Pentanque, które odbędą się 2-5 maja w Almerimar (Hiszpania).

 

Warto nadmienić, że na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata powołano jedynie dwóch seniorów spośród wszystkich zawodników w naszym kraju. To dodatkowo potęguje sukces mieszkańców Liskowa. Wyjazd do Hiszpanii wiąże się jednak z wyzwaniami natury finansowej.

- Polska Federacja Pentanque – nie jest w stanie sfinansować całkowitego kosztu wyjazdu zawodników. Związek pokrywa jedynie część kosztów. Praca w naszym klubie opiera się na działalności społecznej, więc środki, jakie pozyskujemy, wystarczają jedynie na zabezpieczenie pokrycia kosztów przejazdu I wpisowego dla uczestników wyjazdów na zawody krajowe - tłumaczy Prezes Klubu, Piotr Mazurek.

Dla klubu z Liskowa to wielka szansa i ogromny zaszczyt by sportowcy z tej niewielkiej miejscowości mogli reprezentować biało-czerwone barwy na imprezie tak wysokiej rangi jak mistrzostwa świata. Dlatego też, władze powiatu kaliskiego postanowiły, że udzielą wsparcia zawodnikom.

 

Pentanque, zwane także grą w bule lub grą w kule, polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki. Największą popularnością cieszy się przede wszystkim w południowej Francji, choć jej entuzjastów nie brakuje także w innych regionach tego kraju i w Europie.

 

 
Źródło: Michał Marszałkowski


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl